Hakkımızda

SDPlatform.com, yayın hayatında 20 yıla yaklaşan SD Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi’nin ve bu derginin ortaya çıkmasına vesile olan düşünsel platformun sanal âlemdeki yüzüdür. SDPlatform, başta tıp hekimleri ve entelektüelleri olmak üzere sağlık düşüncesi ve tıp kültürü üzerine düşünen tüm beyinlerin ortak çabaları ile sağlıkta yeni açılımları tespit etmek amacı üzerinde hareket eder.

SDPlatform, sağlık ile ilgili olay ve gelişmelerin doğru analiz edildiği ve yorumlandığı bir ortam oluşturma gayesindedir. Sitenin hedefi, her konuda doğru sağlık bilincinin topluma kazandırılması ve miras olarak gelecek nesillere bırakılmasıdır.

2024 yılı itibariyle yenilenen yüzüyle okurlarını selamlayan SDPlatform.com, SD Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi’nin e-dergi olarak okunabileceği bir altyapıya sahip olduğu gibi tıp ve sağlık ile ilgili güncel makale ve haberlere de yer vermektedir.

 Sağlık ve eğitimi bir arada yüceltmeyi gaye edinmiş olan TESA Vakfı’nın (Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı) himayesinde yayın hayatını sürdüren SDPlatform, üzerinde bugüne dek harcanan emeği ve bu emeğin tüm sahiplerini saygıyla anmaktadır.

Sitemizde yayımlanan her türlü makale ve haber, SDPlatform’a link verilerek ya da belirgin bir şekilde SD Dergisi ya da SDPlatform.com kaynak gösterilerek alıntılanabilir. SDPlatform, bilginin paylaşımına sonuna dek açıktır. Öte yandan SDPlatform, yayım hakkı kendisine ait olan her türlü makale, haber ve yorumun izinsiz ya da kaynak gösterilmeden başkaca yayın organlarında kullanılması noktasında hukuki haklarını saklı tutmaktadır.

Saygılarımızla…

 

.