Hakkımızda

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

SD Platform, yayın hayatında 20 yıla yaklaşan SD Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi’nin ve bu derginin ortaya çıkmasına vesile olan düşünsel platformun sanal âlemdeki yüzüdür. SD Platform, başta tıp hekimleri ve entelektüelleri olmak üzere sağlık düşüncesi ve tıp kültürü üzerine düşünen tüm beyinlerin ortak çabaları ile sağlıkta yeni açılımları tespit etmek amacı üzerinde hareket eder.

SD Platform, sağlık ile ilgili olay ve gelişmelerin doğru analiz edildiği ve yorumlandığı bir ortam oluşturma gayesindedir. Sitenin hedefi, her konuda doğru sağlık bilincinin topluma kazandırılması ve miras olarak gelecek nesillere bırakılmasıdır.

SD Platform, SD Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi’nin e-dergi olarak okunabileceği bir altyapıya sahip olduğu gibi, tıp ve sağlık ile ilgili güncel makale ve haberlere de yer vermektedir. Ancak sitenin asıl önemsediği, sağlık ve tıp konularında ortak bir platform olma amacıdır. Sağlık ve tıp üzerine düşünen herkes SD Platform sayfalarında yorumlarını yayımlayabilir. Yapılması gereken tek şey, sitenin sol alt bölümünden siteye üye olmaktır.


SD Platform’da tıp ve sağlık üzerine düşünmeniz ve düşüncelerinizi site okurları ile paylaşmanız teşvik edilmektedir. Siz de bilgi ve düşüncelerinizi bu ortak platformda paylaşın. Sitedeki tüm yazı ve haberlere yorum yapabileceğiniz gibi, kaleme aldığınız makaleleri, Konuk Yazar bölümünde yayımlanması için [email protected] adresine gönderebilirsiniz.


SD Platform esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği, sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Sitedeki haber ve makalelere yapılan yorumlar düzenli olarak moderatörlerin denetiminden geçer. Ancak sitenin sağlık gibi gün geçtikçe güncellenen, spesifik bir alanda hizmet vermesi dikkate alınarak yapılan yorumların eksik, hatalı ve akademik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabileceği unutulmamalıdır. Kullanıcılar, doğru bilgi ve yargıya ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bu durumu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, SD Platform dinamiktir ve günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar hatta yıllar sürmez.


SD Platform, sağlık ve eğitimi bir arada yüceltmeyi gaye edinmiş olan TESA Vakfı'nın (Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı) himayesinde yayın hayatını sürdürmektedir. 2008 Ağustos’u itibariyle online olmasına karşın sitenin altyapı çalışmaları 2006 yılının başına dek uzanmaktadır. SD Platform, üzerinde bugüne dek harcanan emeği ve bu emeğin sahiplerini saygıyla anmaktadır.


Sitemizde yayımlanan her türlü makale ve haber, SD Platform’a link verilerek ya da belirgin bir şekilde SD Platform kaynak gösterilerek alıntılanabilir. SD Platform, bilginin paylaşımına sonuna dek açıktır. Öte yandan SD Platform, yayım hakkı kendisine ait olan her türlü makale, haber ve yorumun izinsiz ya da kaynak gösterilmeden başkaca yayın organlarında kullanılması noktasında hukuki haklarını saklı tutmaktadır.


Eğer henüz üye değilseniz, sizi de sadece birkaç saniyenizi ayırarak site ana sayfasının sol alt bölümünden SD Platform’a üye olmaya davet ediyoruz.


Saygılarımızla...

  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?