Haberler

  • Yazı Büyüklüğü A(-) A(+)
  • Paylaş

Akdeniz Üniversitesi'ndeki çift kol nakli

Türkiye'nin çift kol nakli yapılan ikinci hastası Atilla Kavdır'ın fizik tedavi ve rehabilitasyonu sürüyor. Prof. Dr. Ömer Özkan: ''Ek bir sorun yaşanmazsa 2 hafta sonra taburcu etmeyi planlıyoruz.''

Kaynak: AA

Akdeniz Üniversitesi'nde Türkiye'nin ikinci çift kol nakli ameliyatını olan Atilla Kavdır'ın durumunun iyiye gittiği, Kavdır'ın fizik tedavisi ve rehabilitasyonunun sürdüğü bildirildi.
     
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır için normal sürecin işlediğini ifade etti.
     
Atilla Kavdır'ın ameliyat sonrası 48'inci gününde olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Ömer Özkan, Kavdır'ın tüm sistem bulgularının normal olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Özkan, açıklamasında, ''Fizik tedavi sürüyor. Atilla Kavdır'ı ek bir sorun yaşanmazsa 2 hafta sonra taburcu etmeyi planlıyoruz'' ifadelerini kullandı.
     
Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'nde tedavisi süren Atilla Kavdır ise yazılı açıklamada, kendini iyi hissettiğini bildirdi. Kavdır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     
''Beni daha iyi günler bekliyor. Başta Prof. Dr. Ömer Özkan olmak üzere tüm hastane personeline teşekkür ediyorum. Organ bağışlayan aileye ve bu süreçte bana kan bağışında bulunanlara çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Taburcu olacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.'

9 MART 2012 Bu haber 2188 kez okundu

EtiketlerHabere ait görsel bulunamamıştır.

Habere ait yorum bulunamamıştır. Yorum yazabilmek için üye girişi yapınız

Diğer Haberler

TÜM HABERLER
  • SON SAYI
  • KARİKATÜR
  • SÖYLEŞİ
  • Şehir hastaneleri hakkında düşünceniz nedir?